Kategorie
Strona HTML CSS

Pozycjonowanie, czyli promocja strony

To kluczowy etap w drodze do odniesienia sukcesu przez witrynę WWW. Decydującą techniką mającą wpływ na powodzenie tej strategii jest pozycjonowanie, czego wynikiem jest wyświetlanie witryny na jednej z najwyższych pozycji w wynikach wyszukiwania wyszukiwarki internetowej na określone słowa kluczowe.

Optymalizacja

Na początek zajmiemy się optymalizacją naszej strony, czyli uporządkowaniem kodu tak, aby zawierał tylko niezbędne elementy, ale przede wszystkim wartościową treść.

  • słowa kluczowe – treść powinna zawierać słowa kluczowe, które są zgodne przekazem naszej strony, dodatkowo dobrze jest je umieszczać w nazwie domeny, plików, tytule

Przykład

<title>Tytuł zawierający słowa kluczowe</title>
  • opis strony – powinien zawierać maksymalnie do 150 znaków, gdyż tyle będzie widoczne w oknie przeglądarki

Przykład

<meta name="description" content="Opis naszej strony zawierający
słowa kluczowe" />
  • meta keywords – umieszczamy tylko słowa kluczowe znajdujące się w treści naszej strony jednak obecnie nie ma on większego znaczenia

Przykład

<meta name="keywords" content="słowa kluczowe odzdzielone przecinkami" />
  • wyróżnienie tekstu – stosujemy hierarchię nagłówków h1, h2, h3, pogrubienie, pochylenie
<strong>pogrubienie</strong>

Przykład

pogrubienie

<em>pochylenie</em>

Przykład

pochylenie

  • odnośniki – czyli hiperlinki przenoszą użytkowników pomiędzy podstronami serwisu

Przykład

<img src="zdjecie.jpg" alt="zdjecie" title="zdjecie" />
  • ALT i TITLE – jeśli umieszczamy na stronie zdjęcia warto zadbać o zastosowanie atrybutów ALT oraz TITLE, których opis powinien być zgodny z tym co przedstawia dana fotografia

Przykład

<img src="zdjecie.jpg" alt="zdjecie" title="zdjecie" />

Pozycjonowanie

Działania z zakresu pozycjonowania mają spowodować pojawianie się linków np. w katalogu stron kierujących na naszą witrynę. Im więcej linków z wartościowych katalogów prowadzi do naszej strony tym wyżej znajdzie się ona w wynikach wyszukiwania.

Dodawanie strony najlepiej zacząć od popularnych wyszukiwarek – Google, Yahoo oraz dużych katalogów – onet, wp.

Pamiętajmy o tym, że zawartość naszego serwisu jest kluczowa i bez wartościowej treści trudno będzie osiągnąć nam wysokie miejsca. Zwróćmy także uwagę na ilość słów kluczowych. Przesyt może doprowadzić do wykluczenia naszej strony z wyników wyszukiwania.

Pozycjonowanie to długotrwały proces, niemniej zastosowanie się do powyższych wskazówek sprawi, że będziemy mogli obserwować szybsze wspinanie strony na wysokie pozycje w wyszukiwarkach internetowych, a co najważniejsze będziemy zdobywać coraz więcej użytkowników odwiedzających naszą witrynę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *