Kategorie
Strona WordPress

Rozbudowa strony WordPress

W poprzedniej lekcji przygotowaliśmy zawartość najważniejszej w każdym serwisie strony głównej. Nadszedł czas na rozbudowę naszej witryny o kolejne zakładki, menu, i w razie potrzeby inne dodatki, które oferuje WordPress.

Dodanie kolejnych podstron

W zależności od przeznaczenia witryny kolejne zakładki mogą być następujące:

  • Strona główna – już mamy
  • O firmie / O nas
  • Oferta / Usługi
  • Galeria / Portfolio
  • Kontakt

Schemat dodawania jest identyczny jak miało to miejsce przy tworzeniu strony głównej. Z menu po lewej stronie wybieramy „Strony” -> „Dodaj nową”.

Dodajemy nową podstronę
Dodajemy nową podstronę

Nawigacja

W górnej części szablonu znajduje się menu. Jak da się zauważyć kolejne podstrony nie są uporządkowane. Możemy jednak temu zaradzić i w tym przypadku z menu po lewej stronie wybieramy „Wygląd -> „Menu”

Menu strony
Menu strony

Komentarze

Strona zaczyna prezentować się coraz bardziej okazale, jednak jest jeszcze klika rzeczy do zrobienia. Domyślnie system ma włączoną możliwość komentowania. Serwis to nasza wizytówka i nie chcemy na stronie komentarzy. Aby je wyłączyć z menu „Ustawienia” -> „Dyskusja” odznaczamy opcje „Zezwól na komentowanie nowych artykułów”. Koniecznym może również okazać się odznaczenie tej opcji przy stronach, dlatego teraz sprawdzimy to wskazując menu „Strony” -> „Szybka edycja” i odznaczamy opcję „Zezwól na komentarze”.

Widgety

Standardowo WordPress oferuje dodatki, które wyświetla w lewej kolumnie lub stopce. Teraz zajmiemy się uporządkowaniem tych sekcji. Z menu „Wygląd” wybieramy „Widgety” i w kolejnym oknie mamy możliwość zarządzania wyświetlaniem dodatków w poszczególnych sekcjach.

Widgety
Widgety

Polecam poeksperymentować z różnymi ustawieniami i sprawdzenie poszczególnych dodatków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *